Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Oszczędzanie na ogrzewaniu

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

O ile zakładając zwykły kominek, nastawieni jesteśmy na ogrzanie tylko jednego pomieszczenia, to kominek wodny zapewnia kompleksowe dogrzanie kilku z nich, a w rezultacie - całego domu. Technologia ta wykorzystuje system dystrybucji wody do grzejników lub popularnej „podłogówki“. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które planują ogrzewać w ten sposób mniejsze domy, bo producenci oferują także kominki wolnostojące z wymiennikami wodnymi. Mniejszy piec oznacza niższą cenę i niższe koszty instalacji.

Jeśli zbudowanie typowej formy „wodnego“ paleniska nie jest możliwe, rozwiązaniem okazuje się być wkład z listwy powietrznej, pochodzący z dostępnej oferty zdecydowanie bardziej obszernej, niż oferta wodna oraz uzupełnienie wymiennika wodnego w formie nasady. Niestety, taki system jest znacznie mniej wydajny, a ponadto bardziej kosztowny.

Woda dogrzewana w palenisku posiada dużą zaletę - możliwość zmagazynowania ciepła. Wymaga to jednak instalacji takiego systemu w już ocieplonym budynku. Dopiero wtedy mogą pojawić się nadwyżki ciepła. Dodatkowo zmagazynowaną wodę umieszcza się w zaizolowanym zbiorniku buforowym o znacznej pojemności. Najkorzystniejszą dystrybucję ciepła za pomocą wody umożliwia kominek z płaszczem wodnym. Rozprowadzenie wody do grzejników wiszących lub podłogowych nie powoduje już żadnego problemu. Konstrukcje z niedużego przekroju rurek stanowią już w naszym budownictwie codzienność.

Coraz tańsza staje się również elektronika, służąca do sterowania takimi systemami, która także w przypadku palenisk wodnych stała się już właściwie elementem obowiązkowym. Jeśli zdarzy się, że z jakiegoś powodu nie dołożymy do kominka drewna, „poinformowany“ będzie o tym kocioł gazowy lub olejowy, który zacznie wówczas pracować. Tylko długotrwały brak dostawy prądu może spowodować jakiekolwiek zaburzenia w pracy systemu dogrzewania.

Prawdą jest, że łączenie i wykorzystywanie obu żywiołów, wody i ognia, jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. Rynek rośnie i z dnia na dzień przybywa na nim coraz większa ilość wodnych wkładów, pieców na drewno oraz różnorodnego rodzaju elementów i nasad. Coraz lepiej prezentują się również paleniska z płaszczem wodnym, które stają się coraz bardziej opłacalne i estetyczne.